• Historia naszej placówki

• Historia Przedszkola nr 346 „Pod Kasztanem”

W 1980 roku wszystko się zaczęło, gdy na Klaudyny 8 powstało… Przedszkole nr 346. Od początku swego istnienia cieszyło się ono dużą popularnością wśród mieszkańców osiedla Ruda. W roku 1990  na potrzeby mieszkańców, zostały otwarte kolejne dodatkowe cztery jego oddziały w pobliskim Żłobku nr 16 przy ulicy Klaudyny 10. Macierzyste przedszkole dawniej było  kolorowym, parterowym budynkiem – otoczonym ogrodem  z placem zabaw. W przedszkolu znajdowało się pięć sal dydaktycznych oraz sala gimnastyczna wyposażona w sprzęt sportowy do ćwiczeń i zabaw ruchowych. Uroczystość nadania nazwy „Pod Kasztanem” odbyła się 23 maja 2007 r. Z roku na rok przedszkole się zmieniało i rozwijało: stało się kolorowe, przyjemne, przyjazne dziecku i dostosowane do jego potrzeb.

W 2018 roku powstał na terenie ogrodu przy budynku głównym PLAC ZABAW, na którym bawiły się oraz uczestniczyły w zajęciach sportowych wszystkie nasze przedszkolaki.

W marcu 2021 roku zaplanowano wybudowanie nowego budynku, a tymczasową lokalizacją zastępczą był budynek szkolny, mieszczący się przy ul. Wrzeciono 24. Obecnie od 1 września 2022 r. nasze przedszkolaki uczęszczają już do nowoczesnego budynku przedszkolnego mieszczącego się przy ul. Klaudyny 8, ciesząc się jego przestronnością oraz nowoczesnym wyposażeniem. W codziennej pracy nauczycielki i personel przedszkola dbają o wszechstronny rozwój przedszkolaków i ich dobre samopoczucie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.