• O przedszkolu

• PRZEDSZKOLE DAWNIEJ

Siedziba Przedszkola nr 346 „Pod Kasztanem" znajduje się w malowniczej części Dzielnicy Bielany  przy ul. Klaudyny 8 w bezpośrednim sąsiedztwie Parku im. Harcerzy Poczty Polowej i Lasu Bielańskiego.

Przedszkole dawniej było  kolorowym, parterowym budynkiem – otoczonym ogrodem  z placem zabaw. W przedszkolu znajdowało się 5 sal dydaktycznych oraz sala gimnastyczna wyposażona w sprzęt sportowy do ćwiczeń i zabaw ruchowych.  W 2018 roku powstał na terenie ogrodu przy budynku głównym piękny PLAC ZABAW, na którym bawiły się oraz uczestniczyły w zajęciach sportowych wszystkie nasze przedszkolaki.

PRZEDSZKOLE DZIŚ

Nowy obiekt przedszkola został oddany do użytku w 2022 roku. Nowoczesny budynek  zachwyca zarówno wyglądem zewnętrznym, jak  i nowoczesnymi wnętrzami. Obiekt posiada trzy kondygnacje: parter i piętro oraz część podziemną. Budynek jest wyposażony w windę oraz dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Część z pomieszczeń jest klimatyzowana. Dzieci przebywają  w przestronnych salach dydaktycznych, wyposażonych w monitory interaktywne oraz kąciki  z bogatą bazą nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Starsze przedszkolaki korzystają  z pracowni komputerowo-językowej, w której prowadzone są zajęcia z języka angielskiego  i zabawy informatyczne z użyciem komputerów połączonych w sieć światłowodową.  W przedszkolu prowadzone są także inne bezpłatne zajęcia: z kodowania połączone z programowaniem robotów edukacyjnych oraz rytmiki i gimnastyki korekcyjnej. Aktywność fizyczną dzieci mogą rozwijać w sali taneczno-gimnastycznej wyposażonej w lustro oraz projektor edukacyjno- dydaktyczny. Znajduje się tam również kurtyna teatralna. Na terenie placówki działają dwa teatry: Teatr Nauczycielski oraz Teatr Rodzica. Przedszkole oferuje także bezpłatną pomoc psychologiczno- pedagogiczną. Na pierwszym piętrze znajdują się gabinety: psychologa i pedagoga oraz logopedy, które zostały wyposażone w kąciki manipulacyjne oraz strefy relaksu. Do celów realizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w tych pomieszczeniach zamontowane zostały ścianki sensoryczne. Praca dydaktyczno- wychowawcza jest zgodna z  podstawą programową i przebiega w oparciu o program wychowania przedszkolnego, miesięczne plany pracy i  programy autorskie nauczycieli. Na wyróżnienie w przedszkolu zasługuje także nowocześnie wyposażona kuchnia, serwująca samodzielnie przygotowane posiłki. Od kilku lat funkcjonuje też Koło Kulinarne. W najbliższym czasie ma mieć miejsce modernizacja placu zabaw. W przedszkolu zainstalowana jest fotowoltaika.

W bliskim otoczeniu przedszkola znajduje się duży kompleks zieleni:

• Las Bielański – rezerwat przyrody
          • Rodzinne Ogrody Działkowe „Sady Żoliborskie”
          • Łąka z bogatą roślinnością i jej mieszkańcami
          • Kanałek, gdzie możemy podziwiać charakterystyczną roślinność wodną i żyjątka (m.in. dzikie kaczki – które dokarmiamy zimą)